Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Πολιτική
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 02-07-15, 13:30
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Σκέψεις 2

Με την ψήφο της Κυριακής δεν διαλέγουμε κόμμα, δεν διαλέγουμε παράταξη, δεν τιμωρούμε αυτούς που έκαναν λάθη και δεν επιβραβεύουμε κανέναν.

Για το μέλλον της χώρας μας αποφασίζουμε, για το αύριο θα πάρουμε απόφαση, όχι για όσα έγιναν μέχρι τώρα.

Διαβάζω φανατισμένα μηνύματα των δύο υποστηρικτών του όχι και του ναι στο facebook και θλίβομαι.
Δεν μας αρκεί η δύσκολη κατάσταση, έχουμε και την καταραμένη διχόνοια να μας περιχαρακώνει.
Όλοι νοιαζόμαστε για την πατρίδα μας, δεν είναι κανείς πιο πατριώτης από τον άλλον.
Θα πρέπει όμως να δούμε καθαρά πιο είναι το συμφέρον μας.
Ποιο είναι το συμφέρον της πατρίδος μας, αφήνοντας φανατισμούς και περιχαρακώματα.
Θα ψηφίσω ΝΑΙ και το εξηγώ.
Δεν εξυπηρετεί τους εχθρούς της Ελλάδος και θα συμπεριλάβω τον κ. Σόιμπλε και την μουτσούνα του που δεν θέλω να την ξαναδώ ποτέ στην ζωή μου. Παρακαλάει για το όχι για να ενισχυθεί η επιχειρηματολογία του, ότι οι Έλληνες το αποφάσισαν. Αφορμή ζητάει να μας πετάξει στο πυρ το εξώτερο. Δεν εξυπηρετούν όλους τους εχθρούς της πατρίδας μας το ναι, θέλουν να έχουν το άλλοθι να μας κλείσουν την πόρτα.
Η ακραία αριστερή πλατφόρμα του ΣΥΡΙΖΑ, είναι αυτό που επιδιώκει, λάτρεις της δραχμής και της απομόνωσης ο κ. Λαπαβίτσας ο κ. Λαφαζάνης και η παρέα τους. Τι σχέση έχετε όλοι εσείς οι νοικοκυραίοι άνθρωποι με αυτά τα Σταλινικά υπολείμματα;
Μπας και δεν το λένε σε όλους τους τόνους; Αντιευρωπαϊστές είναι οι άνθρωποι, γιατί σας στεναχωρεί το δίλλημα Ναι = Ευρώπη + Ευρώ και Όχι = δραχμή.
Ποιος από εσάς πιστεύει ότι ο Πρωθυπουργός μας για να μην διασπάσει το κόμμα του και μην ακούοντας εισηγήσεις της σοβαρής ομάδος της δικιάς του παράταξης, όπως τον Αντιπρόεδρο κ. Δραγασάκης και οι ευρωβουλευτές του κ.κ. Παπαδημούλης Κούλογλου και Χρυσόγονο; Μπας και ήταν και αυτοί πουλημένοι; Φίλες και φίλοι, το όχι θα σημαίνει καταστροφή ανυπολόγιστη για την Ελλάδα, δεν ξέρω αν είχατε το κουράγιο να διαβάστε όλο το κατεβατό μου.

Μην με πείτε φανατικό, απλά δώστε μου το άλλοθι, του απεγνωσμένου.

Δυστυχώς πριν λίγο καιρό μου έκλεψαν το πορτοφόλι, μαζί με την ταυτότητα μου και την κάρτα αναλήψεων. Σήμερα βρέθηκα για δεύτερη μέρα στην ουρά για τα 120€ την εβδομάδα, αλλά δεν άντεξα και γύρισα σπίτι.



Είμαι φυσικά απογοητευμένος, συγχωρείστε με.


Σ.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:25.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.