Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Άνθρωπος και Κοινωνία > Τα δικαιώματα μας
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολόγηση: Αξιολόγηση θέματος: 10 Ψήφοι, 4,60 κατά μέσο όρο. Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 26-09-06, 17:29
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Arrow Εύρεση εργασίας

Τα πάντα σχετικά με την ευρεση εργασίας στον δημόσιο ή σε ΝΠΙΔ.
Μέσα από τα παρακάτω sites μπορείτε να ενημερώνεστε για θέσεις, εγκυκλίους, νόμους, και νέα σχετικά με την εργασία

proslipsis
diorismos
zhteitai
forthnet
http://career.duth.gr/cms/
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη amigos : 03-06-07 στις 01:42
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 02-05-08, 18:31
Το avatar του χρήστη Naias
Naias Ο χρήστης Naias δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-06-21 10:41
Φύλο: Γυναίκα
Συμπληρωματικά (στα προαναφερθέντα sites) ενημερωμένες ιστοσελίδες για εύρεση εργασίας:
www.skywalker.gr
www.kariera.gr
__________________
«Όποιος έχει το πόδι του έξω από τη φωτιά, μπορεί εύκολα να δώσει συμβουλές σ' αυτούς που καίγονται» Αισχύλος
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 04-05-08, 01:04
Το avatar του χρήστη giannis.@
giannis.@ Ο χρήστης giannis.@ δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 30-01-18 23:09
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Οποιος εχει ορεξη για εργασια δεν χρειαζετε να ψαξει πολυ..Βρισκει αμεσως.
Οποιος βαριεται ψαχνει στα sites 1 ωρα και τις υπολοιπες πινει καφε και περιμενει..
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 04-05-08, 01:10
Το avatar του χρήστη Easty
Easty Ο χρήστης Easty δεν είναι συνδεδεμένος
ό,τι προλάβουμε
 

Τελευταία φορά Online: 28-12-23 16:56
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από giannis.@ Εμφάνιση μηνυμάτων
Οποιος εχει ορεξη για εργασια δεν χρειαζετε να ψαξει πολυ..Βρισκει αμεσως.
Οποιος βαριεται ψαχνει στα sites 1 ωρα και τις υπολοιπες πινει καφε και περιμενει..
Αυτό που λες, συμβαίνει πάντα;

Ότι πολλοί βαριούνται και "κρύβονται" πίσω από τα υψηλά ποσοστά ανεργίας, είναι γεγονός.
Όπως επίσης γεγονός είναι ότι υπάρχουν άνθρωποι που εργάζονται σε διαφορετικό αντικείμενο από αυτό το οποίο σπούδασαν ή/και αγαπούν.

Όταν λες "βρίσκει αμέσως", εννοείς αυτό που ψάχνει ή γενικώς μια δουλειά;
__________________
Ό,τι προλάβουμε
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 04-05-08, 01:23
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από giannis.@ Εμφάνιση μηνυμάτων
Οποιος εχει ορεξη για εργασια δεν χρειαζετε να ψαξει πολυ..Βρισκει αμεσως.
Αυτό το ξέρεις εκ πείρας;
Έχεις ιδίαν γνώση του αντικειμένου;

Εκεί στην Τρίπολη έχετε τόσο μεγάλη προσφορά εργασίας;

Έχεις ακούσει για χρόνια ανέργους μεγάλης ηλικίας;

Έχεις ακούσει ότι πάνω από μια ηλικία δεν υπάρχει καν προσφορά ακόμα και αν έχεις μια σειρά τίτλων σπουδών μεταπτυχιακών σεμιναρίων και ειδικοτήτων;

Έχεις ακούσει νέους ανθρώπους με διπλώματα που κάνουν δουλειές του ποδαριού ή χειρονακτικές εργασίες για τον επιούσιο;

Έχεις ακούσει ανθρώπους που εργάζονται 10-12 ώρες την ημέρα και παίρνουν αποδοχές ημιαπασχόλησης;
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Easty : 04-05-08 στις 01:31
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 04-05-08, 12:38
Το avatar του χρήστη Naias
Naias Ο χρήστης Naias δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-06-21 10:41
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από giannis.@ Εμφάνιση μηνυμάτων
Οποιος εχει ορεξη για εργασια δεν χρειαζετε να ψαξει πολυ..Βρισκει αμεσως.
Νομίζω ότι αναφέρεσαι στις εξαιρέσεις...

Ο κανόνας βρίσκεται στα (επίσημα) στοιχεία της eurostat και στις ετήσιες εκθέσεις του Ινστιτούτου Εργασίας (http://www.inegsee.gr/ekthesi2007/4-5.pdf) καθώς και σε χιλιάδες ιστότοπους...(αν σε ενδιαφέρει μπορείς να δεις μέσω google, σε λιγότερο από μία ώρα θα έχεις αποκτήσεις μια εικόνα για το νούμερο 1 πρόβλημα στην Ελλάδα και Ευρώπη!)

Αρχική Δημοσίευση από giannis.@ Εμφάνιση μηνυμάτων
Οποιος βαριεται ψαχνει στα sites 1 ωρα και τις υπολοιπες πινει καφε και περιμενει..
Η απαξίωση και ο "μηδενισμός", θεωρώ ότι είναι η "εύκολη" επιλογή για όσους ενδεχομένως "...δεν γνωρίζουν τίποτα για τα σταφύλια..." *

...


* Παραπέμπω σε απάντησή μου στο thread: Ποιός είναι ο αγαπημένος σας στίχος;
__________________
«Όποιος έχει το πόδι του έξω από τη φωτιά, μπορεί εύκολα να δώσει συμβουλές σ' αυτούς που καίγονται» Αισχύλος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pazo : 04-05-08 στις 13:22
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 04-05-08, 19:55
Το avatar του χρήστη giannis.@
giannis.@ Ο χρήστης giannis.@ δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 30-01-18 23:09
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό το ξέρεις εκ πείρας;
Έχεις ιδίαν γνώση του αντικειμένου;

Εκεί στην Τρίπολη έχετε τόσο μεγάλη προσφορά εργασίας;

Έχεις ακούσει για χρόνια ανέργους μεγάλης ηλικίας;

Έχεις ακούσει ότι πάνω από μια ηλικία δεν υπάρχει καν προσφορά ακόμα και αν έχεις μια σειρά τίτλων σπουδών μεταπτυχιακών σεμιναρίων και ειδικοτήτων;

Έχεις ακούσει νέους ανθρώπους με διπλώματα που κάνουν δουλειές του ποδαριού ή χειρονακτικές εργασίες για τον επιούσιο;

Έχεις ακούσει ανθρώπους που εργάζονται 10-12 ώρες την ημέρα και παίρνουν αποδοχές ημιαπασχόλησης;
Επειδη εχω γνωση του αντικειμενου,απο προσωπικη εμπειρια.
Δεν γινεται ολοι μας να εργαζομαστε παντα σε αυτο που μας αρεσει,γι αυτο πρεπει να επιλεγουμε πριν τις σπουδες μας,αν αυτο που θα ακολουθησουμε τι δυνατοτητες εξελιξης μπορουμε να εχουμε..Γιατι ολοι μας σαν πρωτη επιλογη μας ειναι το δημοσιο..
Εγω μιας και ερωτηθηκα αν εχω ιδιαν γνωση του αντικειμενου απαντω..
Οταν τελειωσα τις σπουδες μου,και αναζητουσα εργασια στο αντικειμενο μου,ταυτοχρονα εργαζομουν απλος εργατης σε χοντρεμποριο τροφιμων.
Μετα απο μια 5ετια καταφερα να αγορασω το 40% της επιχειρησης,και μετα απο μια 6ετια αγορασα ολη την επιχειρηση.Ολοι οι συναδελφοι τοτε και αυτοι τελειοφοιτοι καποιας σχολης με κοροϊδευαν,γιατι δεν ειχα χρηματα και ανοιγομουν με δανεια..Τα καταφερα υστερα απο σκληρη δουλεια,και οχι 10-12 ωρες,αλλα εχω φτασει και τις 18..
Οι τοτε συναδελφοι μου και συμφοιτητες μου εκτος απο 2-3 που καταφεραν να μπουν στο δημοσιο βρισκοντε στο ταμειο ανεργιας,και το θεωρουν υποτιμητικο,να δουλεψουν σε αλλη δουλεια..γιατι?
Εδω ζητουμε ατομα απο τον ΟΑΕΔ σε ειδικοτητες γυρω απο το αντικειμενο μας και δεν ερχονται,προτιμουν το επιδομα ανεργιας,και πινουν το καφεδακι τους..Γιατι? (δεν αναφερομαι μονο για πτυχιουχους)
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 04-05-08, 20:18
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από giannis.@ Εμφάνιση μηνυμάτων
Μετα απο μια 5ετια καταφερα να αγορασω το 40% της επιχειρησης,και μετα απο μια 6ετια αγορασα ολη την επιχειρηση.
Δεν ξέρω και πολλούς εργαζομένους που μπορούν με ίδια μέσα να αγοράσουν μια επιχείρηση. Δεν ξέρω καμιά περίπτωση που με μισθούς 5 ετών να αγοράζει κανείς τόσο σοβαρό μερίδιο.

Δεν μας τα λες όλα, δεν μας λες τα ίδια κεφάλαια που κατέβαλες και το που τα βρήκες.

Για μια ακόμα φορά γενικεύεις. Κατάλαβα από την αρχή ότι αυτά δεν είναι λόγια εργαζομένου αλλά επιχειρηματία.

Mε το επίδομα ανεργίας δεν μπορεί κάποιος να ζήσει.
Μου είναι αδιάφορο αν δουλεύεις 10-12 ή 20 ώρες, αφού δουλεύεις για τον εαυτό σου. Αν οι εργαζόμενοι σου δουλεύουν 10-12 ώρες και πληρώνονται χωρίς υπερωρίες, αυτοί δουλεύουν για σένα.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη amigos : 05-05-08 στις 09:10 Αιτία: απότομος τρόπος έκφρασης
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 04-05-08, 20:38
Το avatar του χρήστη giannis.@
giannis.@ Ο χρήστης giannis.@ δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 30-01-18 23:09
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ξέρω και πολλούς εργαζομένους που μπορούν με ίδια μέσα να αγοράσουν μια επιχείρηση. Δεν ξέρω καμιά περίπτωση που με μισθούς 5 ετών να αγοράζει κανείς τόσο σοβαρό μερίδιο.

Δεν μας τα λες όλα, δεν μας λες τα ίδια κεφάλαια που κατέβαλες και το που τα βρήκες.

Για μια ακόμα φορά γενικεύεις. Κατάλαβα από την αρχή ότι αυτά δεν είναι λόγια εργαζομένου αλλά επιχειρηματία.
Νομιζω οτι γραφω σαφεστατα με τι χρηματα ξεκινησα.(δανειο) με επιτοκια του 1983.
Σιγουρα δεν ειναι λογια εργαζομενου.Ας Βρεθει καποιος,απο αυτους που εχουν δουλεψει για εμενα πανω απο 6 ωρες...
Τωρα δεν ξερω ..Πρεπει να γραφουμε τη γνωμη μας αναλογα με την εμπειρια μας,η οπως τι θελουν καποιοι?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη amigos : 05-05-08 στις 09:11 Αιτία: μεγάλο quote, ειρωνικό σχόλιο
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 04-05-08, 20:55
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από giannis.@ Εμφάνιση μηνυμάτων
Τωρα δεν ξερω ..Πρεπει να γραφουμε τη γνωμη μας αναλογα με την εμπειρια μας,η οπως τι θελουν καποιοι?
Εκφράζεις τις απόψεις των εργοδοτών, που λίγο ή πολύ το τι πρεσβεύουν είναι γνωστό.

Το ότι ζούμε σε ένα εργασιακό μεσαίωνα είναι επίσης γνωστό.

Η απειλή της απόλυσης, που κρέμεται σαν πέλεκυς στα κεφάλια των εργαζομένων, μπροστά στον εφιάλτη της ανεργίας, αλλάζουν τον τόνο στην λέξη δουλειά και τον θέτουν στην παραλήγουσα.

Όλα τα μεγάλα λόγια είναι περιτά, ο εργαζόμενος στον ιδιωτικό τομέα, είναι επί ξύλου κρεμάμενος, γι αυτό κάνουν ότι μπορούν όλοι να βολευτούν στο δημόσιο.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 04-05-08, 20:59
Το avatar του χρήστη Easty
Easty Ο χρήστης Easty δεν είναι συνδεδεμένος
ό,τι προλάβουμε
 

Τελευταία φορά Online: 28-12-23 16:56
Φύλο: Άντρας
Γιάννη, σαφώς και να γράφεις τη γνώμη σου όπως την έχεις διαμορφώσει έως τώρα.

Μόνο, έχε υπόψιν σου, ότι δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες.

Νομίζω ότι θα συμφωνήσεις ότι μια παρόμοια με σένα περίπτωση, με λιγότερη τύχη ή αν θες, με περισσότερη ατυχία (με τόσους αστάθμητους παράγοντες που υπάχουν στη ζωή μας), η εξέλιξη θα μπορούσε να ήταν διαφορετική.

Η ένσταση είναι στη γενίκευση...


Κατά τα άλλα όμως, το παράδειγμα σου είναι καλό γιατί δείχνει ότι με σκληρή δουλειά, μπορεί κάποιος ("αν του κάτσει") να πετύχει.
__________________
Ό,τι προλάβουμε
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 04-05-08, 21:12
Το avatar του χρήστη giannis.@
giannis.@ Ο χρήστης giannis.@ δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 30-01-18 23:09
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Easty Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιάννη, σαφώς και να γράφεις τη γνώμη σου όπως την έχεις διαμορφώσει έως τώρα.

Μόνο, έχε υπόψιν σου, ότι δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες.

Νομίζω ότι θα συμφωνήσεις ότι μια παρόμοια με σένα περίπτωση, με λιγότερη τύχη ή αν θες, με περισσότερη ατυχία (με τόσους αστάθμητους παράγοντες που υπάχουν στη ζωή μας), η εξέλιξη θα μπορούσε να ήταν διαφορετική.

Η ένσταση είναι στη γενίκευση...


Κατά τα άλλα όμως, το παράδειγμα σου είναι καλό γιατί δείχνει ότι με σκληρή δουλειά, μπορεί κάποιος ("αν του κάτσει") να πετύχει.
Συμφωνω απολυτα μαζι σου.
Αυτα τα εγραψα οχι για να περιαυτολογισω,αλλα να πω οτι δεν πρεπει να καθομαστε με σταυρωμενα τα χερια..Και μην νομιζουν καποιοι οτι οταν καποιος που εχει μια μικρομεσαια οικογενειακη επιχειρηση δεν ειναι εργατης καποιων ποιο μεγαλυτερων..Και αν κατι δεν παει καλα εκτος απο το οτι χανει τα παντα,το λιγοτερο ειναι να βρεθει και στην φυλακη..Και ασε ποσους θα παρασυρει..
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 04-05-08, 22:52
Το avatar του χρήστη Naias
Naias Ο χρήστης Naias δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-06-21 10:41
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από giannis.@ Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδη εχω γνωση του αντικειμενου,απο προσωπικη εμπειρια.

Δεν γινεται ολοι μας να εργαζομαστε παντα σε αυτο που μας αρεσει,γι αυτο πρεπει να επιλεγουμε πριν τις σπουδες μας,αν αυτο που θα ακολουθησουμε τι δυνατοτητες εξελιξης μπορουμε να εχουμε..Γιατι ολοι μας σαν πρωτη επιλογη μας ειναι το δημοσιο..

Εγω μιας και ερωτηθηκα αν εχω ιδιαν γνωση του αντικειμενου απαντω..
Οταν τελειωσα τις σπουδες μου,και αναζητουσα εργασια στο αντικειμενο μου,ταυτοχρονα εργαζομουν απλος εργατης σε χοντρεμποριο τροφιμων.
Μετα απο μια 5ετια καταφερα να αγορασω το 40% της επιχειρησης,και μετα απο μια 6ετια αγορασα ολη την επιχειρηση.Ολοι οι συναδελφοι τοτε και αυτοι τελειοφοιτοι καποιας σχολης με κοροϊδευαν,γιατι δεν ειχα χρηματα και ανοιγομουν με δανεια..Τα καταφερα υστερα απο σκληρη δουλεια,και οχι 10-12 ωρες,αλλα εχω φτασει και τις 18..
Οι τοτε συναδελφοι μου και συμφοιτητες μου εκτος απο 2-3 που καταφεραν να μπουν στο δημοσιο βρισκοντε στο ταμειο ανεργιας,και το θεωρουν υποτιμητικο,να δουλεψουν σε αλλη δουλεια..γιατι?
Εδω ζητουμε ατομα απο τον ΟΑΕΔ σε ειδικοτητες γυρω απο το αντικειμενο μας και δεν ερχονται,προτιμουν το επιδομα ανεργιας,και πινουν το καφεδακι τους..Γιατι? (δεν αναφερομαι μονο για πτυχιουχους)

Όπως αναφέρεις η εμπειρία σου είναι προσωπική...ως εκ τούτου (αντικειμενική) γνώση δεν μπορείς να έχεις για το θέμα...(...κρίνεις εξ ιδίον τ' αλλότρια).
Σχεδόν επιβάλλεται να εργαζόμαστε στους τομείς που προτιμούμε γιατί μόνο όταν αγαπάμε κάτι που κάνουμε "δινόμαστε" σ' αυτό, δημιουργούμε, εξελισσόμαστε σαν άνθρωποι και εξελίσσουμε (γιατί όχι) αυτό που κάνουμε. Σε αντίθετη περίπτωση, όταν καταναγκαστικά εργαζόμαστε, είμαστε μέτριοι έως κακοί και επιπλέον καταπιεσμένοι, δυστυχισμένοι κ.ο.κ. Ακόμα κι αν έχουμε αποφοιτήσει από σχολή, το αντικείμενο της οποίας δεν βρίσκει "αναταπόκριση" στο "εργασιακό γίγνεσθαι", εφόσον είναι στην προτίμησή μας, βρίσκεται πάντα τρόπος για απασχόληση σε αυτό (...και μέσα από κάποιο παρεμφερή ή συναφή τομέα...).
"...γιατί όλοι μας σαν πρώτη επιλογή μας είναι το δημόσιο"...σου έχει αναφερθεί ότι υπάρχει γενίκευση...
Ειλικρινά μπράβο σου που ρίσκαρες και τα κατάφερες με την επιχείρηση που έχεις. Οι πολλές ώρες δουλειάς που έχεις διαθέσει φαντάζομαι θα σε έχουν ανταμείψει (και έτσι πρέπει). Σκέψου ότι υπάρχουν εργαζόμενοι που δουλεύουν τόσες ώρες (18) και ίσα που αμοίβονται με βασικό μισθό και χωρίς ασφάλιση...!
Σε σχέση με τους συναδέλφους - συμφοιτητές που προτιμούν να είναι στο ταμείο ανεργίας του ΟΑΕΔ...μια ερώτηση: ως εργοδότης θα προσλάμβανες έναν πτυχιούχο που θα ερχόταν να ζητήσει εργασία ως απλός εργάτης;(μάλλον όχι, γιατί δεν "παρέχει" την "ασφάλεια" ότι θα μείνει σ' αυτή τη θέση, κάτι που σαν εργοδότης σίγουρα ξέρεις...μόλις βρει αυτό που τον ενδιαφέρει θα φύγει κι εσύ-ο εργοδότης-θα ψάχνεις πάλι για υπάλληλο...).
Θα μπορούσε να είναι ένας λόγος..., ένας άλλος θα μπορούσε να είναι το γεγονός ότι θέλουν να αξοποιήσουν τις γνώσεις που έχουν στο αντικείμεν-τομέα τους ή και ένας άλλος θα μπορούσε να είναι οι όροι στις εργασιακές σχέσεις, π.χ. πολλές ώρες δουλειά, όχι ασφάλιση, κλπ
(...μήπως να γίνεται λίγο πιο ελαστικοί και ρεαλιστές οι εργοδότες; )
__________________
«Όποιος έχει το πόδι του έξω από τη φωτιά, μπορεί εύκολα να δώσει συμβουλές σ' αυτούς που καίγονται» Αισχύλος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Naias : 04-05-08 στις 23:00
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 04-05-08, 23:14
Το avatar του χρήστη giannis.@
giannis.@ Ο χρήστης giannis.@ δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 30-01-18 23:09
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Βρε παιδια ελεος!!!
Ποιος εργαζομενος εργαζεται 18 ωρες και χωρις ασφαλεια σημερα?
Μη τρελαθουμε...
Εδω πριν 8 χρονια ο εποπτης εργασιας μου εβαλε προστιμο γιατι εδινα παραπανω μισθο σε οδηγο επειδη καποιες φορες σε κοντινα δρομολογια πηγαινε χωρις βοηθο...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Naias : 04-05-08 στις 23:32
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 04-05-08, 23:24
Το avatar του χρήστη vgiagias
vgiagias Ο χρήστης vgiagias δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 27-01-18 14:21
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
θελω μια απαντηση στο ερωτημα μου
ειμαι 57 ετων δηλωσε πτωχευση η εταιρεια που δουλευα και μας εφαγε και τις αποζημιωσεις
τωρα εσυ με παιρνεις για δουλεια ανεξαρτητως ειδικοτητος
ασχετως εαν ημουν διευθυντης εκει που δουλευα ;
διοτι στην Ελλαδα εισαι μεγαλος για δουλεια μετα απο τα 40
και μικρος για συνταξη πανω απο τα 50
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:23.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.