Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > AcroBase > Acro Club
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολογήστε το θέμα Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 10-05-09, 02:38
palsar Ο χρήστης palsar δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-02-19 15:08
Φύλο: Άντρας
Γιατί αυτός ο χώρος μας πικραίνει ;

Λυπήθηκα πάρα πολύ σήμερα. Ενα ολόκληρο θέμα διαγράφηκε έτσι απλά επειδή ο διαχειριστής το αποφάσισε. Έτσι απλά επειδή δεν του άρεσε η εξέλιξη που πήρε η κουβέντα. Αυτό για μένα λέγεται λογοκρισία. Επειδή είχα πάρει μέρος και εγώ σε αυτήν την κουβέντα, απλά αισθάνομαι ηλίθιος που έχασα έστω 5-10 λεπτά για να προσφέρω στην άκρο, άσχετα με το αν κάποιος διαφωνούσε ή συμφωνούσε. Έτσι γίνεται διάλογος, έτσι προχωράμε. Διαφορετικά ας μοιραστούν οδηγίες και υποδείξεις ώστε να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις.

Ακριβώς λοιπόν επειδή είναι πλέον πολύ πιθανό ότιδήποτε γράψω να ξανασβηστεί, μέχρι να δοθούν εξηγήσεις για το τί έγινε, θέτω τον εαυτό μου εκτός του χώρου αυτού, όχι οτι δεν θα συνδέομαι, απλά δεν θα γράφω. Οι εξηγήσεις αυτές φυσικά δεν επιθυμώ να δοθούν επι προσωπικού, είναι θέμα σεβασμού πρός όλους τους χρήστες.

Ενημερώθηκα επίσης και για την αποχώρηση του Αλεξ. Τον δικαιολογώ απόλυτα. Δεν ξέρω και δεν θέλω να ξέρω αν ο διαχειριστής τον συμπαθεί ή όχι αλλά η αντιμετώπιση που είχε ήταν πολύ εχθρική σε οτιδήποτε και αν έγραφε (ακόμα και για hardware!) .
Απάντηση με παράθεση
The Following 2 Users Say Thank You to palsar For This Useful Post:
Deltatango (10-05-09), purple anemone (10-05-09)
  #2  
Παλιά 10-05-09, 07:53
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Για ένα εντελώς άσχετο θέμα, για μια ανάγκη μου να πω ένα μπράβο, σε μια δημόσια υπηρεσία που δουλεύει σωστά, δημιουργήθηκε ένα σήριαλ.

Δεν έσβησα κανένα θέμα, το έστειλα στο Club Noname και είναι εκεί για όποιον ενδιαφέρεται να το ...θαυμάσει.

Είναι λίγο βαρετό και άσχημο για κάθε τι, να υπάρχει ένα καθεστώς μουρμούρας και γκρίνιας, χωρίς ουσιαστικό λόγο. Μερικοί συνδέονται μόνο για να γκρινιάξουν και δεν αναφέρομαι σε σένα Ανδρέα.
Αυτό είναι κουραστικό για έναν ηλεκτρονικό χώρο και κάποια στιγμή θα πρέπει να σταματήσει. Δεν ζητάμε από κανένα ελεημοσύνη παρουσίας, Μια παροιμία λέει ότι υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Xenios : 10-05-09 στις 08:27
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 10-05-09, 11:52
Το avatar του χρήστη purple anemone
purple anemone Ο χρήστης purple anemone δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Στέλιο μου, με το που εκφέρεις τη γνώμη/άποψη/συναίσθημά σου σε κοινή θέα, όπως σε μια παρέα την ώρα που πίνεις καφέ, αυτόματα θέτεις ένα "θέμα" που μπορεί να δεχθεί συμφωνίες/αντιρρήσεις/συζήτηση.

Αν τις απόψεις ή τα σχόλια των άλλων, όταν δεν είναι αυτά που θα ήθελες να ακούσεις, τα εκλαμβάνεις ως γκρίνια, είναι κάτι που πρέπει να το δεις εσύ με τον εαυτό σου.
Διαφορετικά κρατάει ο καθένας μας τις γνώμες του για τον εαυτό του, και λέμε μόνο ανέκδοτα.
Ακόμη και το να συμφωνεί κανείς με τα όποια "μπράβο" ή "σιχτίρ" σου, δε σημαίνει πως δε μπορεί να πάει τη συζήτηση ένα βήμα παραπέρα και να θέσει προβληματισμούς.

Και όπως και τον Ανδρέα φαντάζομαι, ούτε εμένα με ενδιαφέρει αν όντως έχεις κάτι ή όχι με τον άβελ - ούτε καν τον ξέρω τον άνθρωπο -, αλλά το όλο concept του σκεπτικού και της συμπεριφοράς σου - ειδικά της δικής σου που ηγείσαι αυτού του χώρου.

Έχει παρατηρήσει άραγε κανείς ότι έχουμε σταματήσει να μιλάμε σε αυτό το forum ή πάλι είμαι η γρινιάρα εγώ;

Και οπωσδήποτε περιμένω να αντιληφθείς ότι αυτά τα λέμε με συμπάθεια και αγάπη. Ειδικά επί προσωπικού, νομίζω πως ξέρεις τις απόψεις μας για σένα.
Επαναλαμβάνω, στους φίλους δε χρειάζεται να αναλύεις τα πάντα, μερικά πράγματα αναμένεις απλά να γίνουν κατανοητά.
Κι αν δε μπορώ να συζητήσω με τους φίλους μου, τότε... απλά σιωπώ...
__________________
Δε χάνεται η ελπίδα τελευταία... Τελευταία χάνεται η ψυχή όταν χάσει την ελπίδα της...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 10-05-09, 12:17
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
υπαρχει μια παλια παροιμια οχι και πολυ κομψη που λεει:

"εμαθα να μαστορευω και γ*** τον μαστορα μου"

αυτο που φωναζετε (αυτοι που συνηθως φωναζετε) ειναι οτι δεν μπορειτε να "μιλησετε"... δηθεν...

κανεις σας μα κανεις σας δεν βλεπει οτι κανετε ακριβως αυτο για το οποιο φωναζετε για εσας στον στελιο που καθε φορα που θα πει κατι, οτιδηποτε και να ειναι αυτο το κατι, και θεωρειτε υποχρεωση σας να επιτεθητε ειτε κομψα ειτε ακομψα, τον λογο δεν τον εχω καταλαβει ακομα..

απλα αυτη η ιστορια εχει αρχισει να μου την δινει ασχημα..

ο στελιος ειναι ο στελιος οπως ολοι τον ξερουμε αλλοι λιγα και αλλοι πολλα χρονια...

εχετε το δικαιωμα να επιλεξετε αν θελετε να τον κανετε παρεα η οχι... ΔΕΝ εχετε το δικαιωμα να προσπαθειτε/επιμενετε να τον αλλαξετε...ΔΕΝ εχετε το δικαιωμα να τον κανετε να μπαινει στο κατωφλι του "σπιτιου" του με τον φοβο ποιος και τι θα τον πικρανει παλι και μαλιστα πολυ γιατι κατα κανονα τα χτυπηματα προερχονται απο ατομα που αγαπαει ιδιαιτερα...

και πιο ειδικα απο ατομα που ειναι στον χωρο αυτο παρα πολλα χρονια

δεν σας καταλαβαινω κυριοι....

ξεχνατε ανυποκριτα το "αγαπα τον φιλο σου με τα ελατωμματα του" ξεχνατε με περισσια αγνωμοσυνη τι εχετε "εισπραξει" απο τον ιδιο και απο την ακρο (την παλια και την καινουργια) και μου ερχεστε εδω ολο τουπε να πληγωσετε ενα φιλο μας που αν το καλομελετησετε του χρωστατε δεν σας χρωσταει

αντε μπραβο

__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη papa : 10-05-09 στις 12:44
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 10-05-09, 12:48
Το avatar του χρήστη purple anemone
purple anemone Ο χρήστης purple anemone δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
ΟΚ παπιτούλη...
Αν αυτό κατάλαβες από όλα αυτά, λυπάμαι...
__________________
Δε χάνεται η ελπίδα τελευταία... Τελευταία χάνεται η ψυχή όταν χάσει την ελπίδα της...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 10-05-09, 12:53
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
οχι αγαπητη...

αν ΕΣΥ αυτο καταλαβες υστερα απο ολα αυτα..

τοτε λυπαμαι εγω...
__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 10-05-09, 15:01
Το avatar του χρήστη Morgul
Morgul Ο χρήστης Morgul δεν είναι συνδεδεμένος
Άσωτος διαχειριστής
 

Τελευταία φορά Online: 26-03-22 21:02
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Παπίτο, μάλλον έχεις δίκιο. Είχα γράψει μια απ'αυτές τις απαράδεκτες απαντήσεις μου όλο γκρίνια, αλλά την έσβησα.

Είναι καλύτερα να μην ακούτε τα κακώς κείμενα. Ας μην πικραίνουμε το Στέλιο.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:44.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.