Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 01-06-11, 01:14
mal Ο χρήστης mal δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 01-06-11 01:14
edw kai 6 xronia exw ti noso.ekana 2 pedia pernontas xapia stis arxes k ton 2 egimosinon mou.ta paidia einai igiy.parolo ta xapia.iparxi ali gineka poy ekane pedia sti diarkia tis nosou;;;;
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 01-06-11, 09:28
elli83 Ο χρήστης elli83 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-05-12 10:29
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από mal Εμφάνιση μηνυμάτων
edw kai 6 xronia exw ti noso.ekana 2 pedia pernontas xapia stis arxes k ton 2 egimosinon mou.ta paidia einai igiy.parolo ta xapia.iparxi ali gineka poy ekane pedia sti diarkia tis nosou;;;;
Εγώ έχω ένα γιο και τον έκανα ενώ ήμουνα σε ύφεση.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 01-06-11, 12:45
littlestar Ο χρήστης littlestar δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-06-11 14:24
Η διαθεσή μου τώρα:
¨οπως ανεφερα και πριν οτι ο συντροφος μου εχε κροον αλλα πασχει απο την νοσο πανω απο μια δεκαετια.. Εμφανιστηκε οταν ηταν 23 και τώρα είναι 39...Το θέμα είναι που ξέχασα να γράψω ότι υπάρχει και η πιθανότητα λογο των φαρμάκων να μην μπορεί να κάνει παιδιά....Δεν μου λέει τίποτα και με άφηνει σε άγνοια..χτες ξενύχτισα μπρόστα στον υπολογιστή για να μάθω πληροφορίες και σήμερα που του έκανα νύξη περί του θέματος μου ξεκίνησε τα γνωστά άχουουου...Χτες ενημέρωθηκα ότι υπάρχει περίπτωση θανάτου απο την νόσο αν δεν προσέχεις..Δεν ξέρω πως να χειριστώ την κατάσταση...
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 01-06-11, 13:39
elli83 Ο χρήστης elli83 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-05-12 10:29
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από littlestar Εμφάνιση μηνυμάτων
¨οπως ανεφερα και πριν οτι ο συντροφος μου εχε κροον αλλα πασχει απο την νοσο πανω απο μια δεκαετια.. Εμφανιστηκε οταν ηταν 23 και τώρα είναι 39...Το θέμα είναι που ξέχασα να γράψω ότι υπάρχει και η πιθανότητα λογο των φαρμάκων να μην μπορεί να κάνει παιδιά....Δεν μου λέει τίποτα και με άφηνει σε άγνοια..χτες ξενύχτισα μπρόστα στον υπολογιστή για να μάθω πληροφορίες και σήμερα που του έκανα νύξη περί του θέματος μου ξεκίνησε τα γνωστά άχουουου...Χτες ενημέρωθηκα ότι υπάρχει περίπτωση θανάτου απο την νόσο αν δεν προσέχεις..Δεν ξέρω πως να χειριστώ την κατάσταση...
Περίπτωση θανάτου υπάρχει καθημερινά, όχι μόνο από την κρον.....
Κι από διαβήτη μπορεί να πεθάνεις και από πολλά.....
Γνώμη μου είναι ότι κακώς σκέφτεσαι τόσο ακραία σενάρια και αγχώνεσαι. Καλά κάνεις βέβαια και επιμένεις να ακολουθήσει τη φαρμακευτική αγωγή, αλλά αν είναι επιλογή του δεν μπορείς να κάνεις και πολλά.
Για μένα το βασικότερο είναι το άγχος και όλα τα άλλα έπονται. Και νομίζω ότι συζητήσεις τύπου "μπορείς να κάνεις παιδιά;;;;" τον αγχώνουν και τον στεναχωρούν. Φυσικά και μπορεί να κάνει παιδιά, εδώ έκανα εγώ που είμαι και γυναίκα και κυοφορούσα κιόλας!!!!
Χαλάρωσε και απόλαυσε τη ζωή........
Κανείς δεν ξέρει πότε θα πεθάνει κι από τί..............και δεν έχει νόημα και να ξέρεις.....
Πρέπει να ζεις τη ζωή, όπως κι αν σου τα έχει φέρει....
Και να ξέρεις ότι η νόσος αυτή είναι ιδιαίτερα υποδιαγνωσμένη, πολλοί δηλαδή την έχουν μια ζωή και δεν το γνωρίζουν, είτε γιατί είχαν ήπια συμπτώματα είτε γιατί δεν τους έδωσαν ιδιαίτερη σημασία.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην elli83 για αυτό το μήνυμα:
littlestar (01-06-11)
  #20  
Παλιά 01-06-11, 13:54
terror Ο χρήστης terror δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-09-11 02:18
Αρχική Δημοσίευση από stathakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Δλδ, άμα πάω σε ένα μαγαζί με βότανα ή φαρμακείο και ζητήσω αυτά θα "δω"
αποτελέσματα? Μπήκα στο site και διάβαζα την ιστορία της και πάνω που έλεγα θα δω τα 4 βήματα που πρέπει να κάνεις, σου πετάει την διαφήμιση για το βιβλίο της και κάπως μπορώ να πω μου ξύνισε.Εφόσον ξέρει τί περνάει ο κόσμος, δεν θα ήταν συνετό να το μοιραστεί μαζί μας ελεύθερα από το να βγάλει χρήματα? Τέλος πάντων,δεν θα σταθώ σε αυτό,απλά σαν παρατήρηση το είπα, φυσικά με ενδιαφέρουν terror τα λεγόμενα σου και θα 'θελα να μάθω περισσότερα.Μάλιστα δεν θα δίσταζα να το συζητήσω και με τον γιατρό μου.
Επίσης, θα 'θελα να ρωτήσω, μπορείς να παίρνεις τα φάρμακα που παίρνεις + αυτά?
Φιλε ακριβως για αυτο τον λογο μπηκα εδω μεσα για να το μοιραστω μαζι σας αυτο το βιβλιο χωρις λεφτα και χωρις να παιζω τον γιατρο.

Εγω απλα σας ειπα τι δουλεψε για εμενα διοτι τα φαρμακα που επαιρνα δεν αντιδρουσαν στην νοσο αλλα αντιδρουσαν οι παρενεργειες τους..

Τωρα αν μπορεις να παιρνεις τα φαρμακα σου παραλληλα με τα βοτανα και τις βιταμινες δεν πιστευω να υπαρχει προβλημα διοτι ενας γνωστος μου το κανει αυτο.. ΑΛΛΑ ρωτα πρωτα τον γιατρο σου για να εισαι 100% καλυμενος!
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 01-06-11, 19:03
antele Ο χρήστης antele δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-02-12 23:57
Η διαθεσή μου τώρα:
καλό απόγευμα και καλό μήνα. Εχω αδιευκρίνιστη κολίτιδα εδώ και 7 χρόνια.Εχω πολλά κοινά σημεία με τον terror όσο αφορά στις αγωγές.Δεν θέλω να κάνω antiTNF και ξεκίνησα με τις οδηγίες του e-book.Eίμαι σε επαρχία και δεν μπορώ να βρώ slippery elm.Παρήγγειλα μέσω internet στην Αγγλία.Μήπως ο terror γνωρίζει κάποιον πιο εύκολο τρόπο;
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 01-06-11, 20:52
terror Ο χρήστης terror δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-09-11 02:18
Δυστυχως ειμαι απο την Κυπρο και δεν γνωριζω που τα πουλανε στην Ελλαδα.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 01-06-11, 21:15
antele Ο χρήστης antele δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-02-12 23:57
Η διαθεσή μου τώρα:
Εσύ που συνήθως τα αγοράζεις;
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 02-06-11, 10:55
terror Ο χρήστης terror δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-09-11 02:18
Απο καταστημα που πουλαει βοτανα, ειδη τσαγιου και βιολογικα προιόντα..
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 02-06-11, 12:02
antele Ο χρήστης antele δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-02-12 23:57
Η διαθεσή μου τώρα:
φίλε terror,μόλις που αποφάσισα να ξεκινήσω τα εναλλακτικά η κρίση χειροτέρεψε.Δυστυχώς από σήμερα ξεκινώ και πάλι κορτιζόνη 8mg πρωί-βράδυ.Εσύ παίρνεις παράλληλα τα φυτικά σου ή έχεις κόψει τελείως τις φαρμακευτικές αγωγές;και άν ναί πώς τα καταφέρνεις με τα συμπτώματα,την ναυτία ,τους πόνους,τις διάρροιες στη δουλειά;Eγώ κάνω και ομοιοπαθητική.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 03-06-11, 00:42
terror Ο χρήστης terror δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-09-11 02:18
Φιλε εγω εχω κοψει τελειως τα φαρμακα εδω και 3 μηνες.

Για 2 μηνες επαιρνα ολες τις βιταμινες και τα συμπληρωματα που σας αναφερα πιο πανω και πριν απο 3 εβδομαδες ξεκινησα και το Slippery Elm. Μετα απο 3 μερες, πονοι και διαρροιες εξαφανιστηκαν.

Χωρις να θελω να κανω τον γιατρο, σου προτεινω να παιρνεις και τα 2 παραληλλα εφοσον το εγκρινει ο γιατρος σου που δεν πιστευω να υπαρχει προβλημα.. Εχεις κολιτιδα αλλα πανω-κατω το ιδιο ειναι απλα σε διαφορετικο σημειο.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 03-06-11, 01:56
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αυτά πόσο κοστίζουν και τα 3 μαζί? Πάνω από 50ευρώ?
Και πόσο διαρκούν?
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 03-06-11, 09:51
zisis Ο χρήστης zisis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-06-11 09:53
therapies gia angilopiitiki spondiloarthriatida

mexri tora ekamna remigeit gia to AS pou exo, gnorizi kanis ean yparxi kapia kainouria therapia? thanks paidia
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 03-06-11, 18:19
antele Ο χρήστης antele δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-02-12 23:57
Η διαθεσή μου τώρα:
Μετά από 7 χρόνια αδιευκρίνιστη κολίτιδα,πιθανή crohn,φέτος έκανα και αγκυλοποιητική σπονδυλίτιδα.Ο ρευματολόγος μου είπε πως η μόνη θεραπεία είναι τα antiTNF διότι όλα τα άλλα αντιφλεγμονώδη εμένα μου κάνουν παρενέργειες στο έντερο.Μου έδωσε μια σειρά από ασκήσεις και μου συνέστησε κολύμβηση σε θερμαινόμενη πισίνα και pilates.
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 04-06-11, 22:47
ilpap Ο χρήστης ilpap δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-03-12 21:48
καλησπερα antele ταλαιπωρουμε και εγω 5 χρονια τωρα με αδιευκρινιστη κολιτιδα παροτι εχω κανει κανει ολες τις εξετασεις που αναφερονται εδω στο site συν την καψουλα συν την ενδοσκοπηση με διπλο μπαλονακι που εφτασε μεχρι και 2 μετρα περα της ειλεοτυφλικης βαλβιδας,την παλευω ομως εδω και 2 χρονια με κεφιρ με καλη ψυχολογια.εχω ομως και προβλημα με τις αρθρωσεις και με ευκολη κοπωση οχι ομως με την μεση αλλα με πονο και πιασιμο στους ομους και στο ισχυο.πηγα σε ραυματολογο πριν απο 2 χρονια και εκανα εξετασεις,μαγνητικη οφθαλμολογικη εκτιμιση και αντιγονα ιστοσυμβατοτητας ολα βγηκαν καλα και με παραπεμψε στις καΛενδες.εσενα πως σου προσδιορισε την σπονδυλιτιδα?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6 (0 μέλη και 6 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:57.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.